top of page

Laserové odstránenie tetovania

Pokročilá metóda ideálna pre odstránenie akéhokoľvek typu tetovania

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Odstránenie tetovania laserom je pokročilá technika, ktorá využíva krátke pulzy vysoko koncentrovaného svetelného lúča na rozbitie pigmentu tetovania pod kožou. Laser emituje krátke impulzy vysoko koncentrovaného svetla, ktoré dokáže preniknúť cez vrchné vrstvy kože bez ich poškodenia. Tieto záblesky sú absorbované pigmentom tetovania, čím dochádza k jeho rozbitiu na mikroskopické častice, ktoré sú následne prirodzene odstránené imunitným systémom tela, alebo sa odlúpnu s poškodenými povrchovými bunkami.

S našou špičkovou laserovou technológiou dokážeme cieliť na široké spektrum farieb atramentu. Počas ošetrenia môže dôjsť k miernej iritácii pokožky a následnému vzniku chrastičiek, ktoré sa časom odlupnú. Bez ohľadu na dôvod odstránenia – či už ide o osobné, profesionálne alebo estetické dôvody – náš tím odborníkov vám ponúka individuálne prispôsobený prístup, aby sme dosiahli najlepšie možné výsledky.

INŠTRUKCIE A ODPORÚČANIA

Pred zákrokom je dôležité tetovanú oblasť chrániť pred slnkom a neaplikovať na ňu samoopaľovacie prípravky minimálne 4 týždne. Po procedúre odporúčame plochu chrániť pred priamym slnečným žiarením počas celého procesu liečby a používať ochranný krém s vysokým SPF. Počas prvých troch dní po zákroku je dôležité udržiavať miesto ošetrenia v čistote a suchu. Pre podporu hydratácie a urýchlenie procesu hojenia je možné aplikovať maste s antibakteriálnymi vlastnosťami dostupné bez receptu. 

V období 7 až 14 dní po zákroku sa neodporúča navštevovať verejné bazény, sauny, soláriá, absolvovať masáže alebo vykonávať depiláciu na ošetrených miestach. Po zákroku nie je potrebná žiadna špeciálna rekonvalescencia a môžete sa okamžite vrátiť k vašim bežným aktivitám a pracovným povinnostiam.

ÚROVEŇ BOLESTI

Laserové odstránenie tetovania sa môže líšiť v úrovni bolesti v závislosti od umiestnenia tetovania, jeho veľkosti a farieb atramentu. Mnohí klienti opisujú pocit podobný ako pri samotnej aplikácii tetovania.

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

Táto technika je vhodná pre všetky odtiene pokožky a efektívne pracuje s rôznymi typmi atramentov.

PRE KOHO PROCEDÚRA NIE JE URČENÁ?

  • klientov, ktorí majú problémy so zrážanlivosťou krvi alebo užívajú lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť

  • osoby s aktívnymi kožnými ochoreniami alebo infekciami v oblasti tetovania

  • osoby so zvýšeným rizikom tvorby keloidných jaziev

  • tehotné alebo dojčiace ženy

  • klienti s rakovinou

Naši zamestnanci sú kvalifikovaní odborníci. Ak pri návšteve našej kliniky zistia, že váš zdravotný stav nie je vhodný na vykonanie vami objednanej procedúry, odporučia vám/vykonajú inú, vhodnejšiu procedúru.

KOĽKO PROCEDÚR JE POTREBNÝCH?

Počet sedení potrebných na úplné odstránenie tetovania sa obvykle pohybuje medzi 3 až 12, ale závisí od viacerých faktorov, ako sú vek tetovania, jeho hĺbka v pokožke, použitý objem a druh atramentu, odtieň pleti, ale aj veľkosť a poloha tetovania. 1 ošetrenie súvisle potetovanej plochy (cca 5×10 cm) trvá 15-20 minút.

CENA
Jeden impulz 0,44 EUR (minimálna suma 60 €)

 

Kto sa o Vás postará?

Viera Ondríková

Viera Ondríkova

Majiteľka a dermatokozmezička

V roku 1999 som sa rozhodla prepojiť svoje zdravotnícke vzdelanie spolu s láskou k estetike a založila som svoj prvý salón krásy v Bratislave. Keďže som sa neustále snažila uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky svojich klientok a klientov, postupne sa salón krásy pretransformoval na kliniku, ktorá si vyrába svoju vlastnú skincare kozmetiku. Práve vďaka našim klientkám a klientom, ktorí sa nám neustále zdôverovali so svojimi inšpiratívnymi podnetmi, kožnými, či zdravotnými problémami, sme boli schopní prispôsobiť výber a komplexnosť našich služieb na mieru ich požiadavkám. Mojím cieľom je, aby ste sa u nás cítili maximálne príjemne a aby ste odchádzali nielen oddýchnutí, ale aj zdravší.
bottom of page