top of page

Laserové odstránenie chĺpkov

Fotoepilácia chĺpkov intenzívnym pulzným svetlom

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Intenzívne pulzné svetlo (IPL) sa dostáva pod povrch pokožky, kde sa mení na teplo. Tepelná energia je vychytávaná vo vlasovom pigmente (melaníne). Pravidelným tepelným pôsobením sa poškodzuje vlasový folikul, pričom okolité štruktúry kože zostávajú nepoškodené. Opakovanými ošetreniami sú chĺpky tenšie, menej pigmentované, skracuje sa ich dĺžka až nakoniec úplne strácajú schopnosť rastu. Výsledkom je hladká pokožka bez ochlpenia.

Ošetrenie je účinné predovšetkým pri hrubších a tmavších chĺpkoch. Odstránenie ryšavých chĺpkov môže byť problematické, svetlé a šedivé chĺpky laser odstrániť nedokáže. Epilácia nie je vhodná pre odstránenie mužských fúzov – folikuly sú príliš silné a hrozí nepríjemné popálenie.

INŠTRUKCIE A ODPORÚČANIA

Pred ošetrením by ste sa mali vyhýbať samoopaľovacím krémom a opaľovaniu po dobu minimálne 3 týždňov. Minimálne 3-4 týždne pred ošetrením sa chĺpky nesmú vytrhávať, epilovať prístrojom ani voskom, prípadne natierať krémami na odstránenie ochlpenia (mohla by sa narušiť rastová fáza). Po procedúre je odporúčané minimálne 30 dní chrániť ošetrované plochy pred slnečným žiarením a vyhýbať sa soláriu. 24 hodín po ošetrení je dôležité vyhnúť sa aplikácii peelingov, masážam a chlórovej a horúcej vode.

ÚROVEŇ BOLESTI

Integrovaný systém chladenia udržiava kontaktnú hlavicu príjemne chladivú, no napriek tomu klient môže pociťovať mierne pálenie pri kontakte s pokožkou.

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

  • pre klientov túžiacich po hladkej pokožke bez chĺpkov

PRE KOHO PROCEDÚRA NIE JE URČENÁ?

  • klienti trpiaci chronickými kožnými ochoreniami v mieste ošetrenia

  • klienti s akútnymi infekčnými procesmi a zápalmi (zapálené akné, aktívny herpes)

  • klienti užívajúci fotosenzibilné lieky (napr. Tetracyklín)

  • klienti s onkologickými ochoreniami

  • klienti s epilepsiou

  • tehotné a dojčiace klientky

  • laser nie je možné aplikovať na miesta s materskými znamienkami, tetovaním či permanentným make-upom

Naši zamestnanci sú kvalifikovaní odborníci. Ak pri návšteve našej kliniky zistia, že váš zdravotný stav nie je vhodný na vykonanie vami objednanej procedúry, odporučia vám/vykonajú inú, vhodnejšiu procedúru.

KOĽKO PROCEDÚR JE POTREBNÝCH?

Ošetrenie je odporúčané absolvovať 1x za 3-4 týždne, potrebných je 5 až 9 opakovaní. Individuálna liečba bude nastavená po osobnej konzultácii na našej klinike.

CENA

Celé nohy (20 min.) 150 €

Predkolenie/stehná (20 min.) 90 € / 90 €

Celý chrbát (20 min.) 100 €

Dolná časť chrbta (20 min.) 50 €

Celé bikiny (20 min.) 100 €

Línia plaviek (20 min.) 50 €

Celé ruky (20 min.) 125 €

Predlaktie (20 min.) 75 €

Podpazušie (20 min.) 50 €

Celá tvár (20 min.) 100 €

Pera/uši (20 min.) 25 €

Brada (20 min.) 30 €

Brada + krk (20 min.) 45 €

Brada + pera (20 min.) 50 €

Líca + krk (20 min.) 45 €

Bokombrady (20 min.) 50 €

*po 6 ošetreniach 1 ZADARMO

 

S ČÍM MÔŽETE PROCEDÚRU KOMBINOVAŤ?

Všetky Facederma® procedúry

Kto sa o Vás postará?

Viera Ondríková

Viera Ondríkova

Majiteľka a dermatokozmezička

V roku 1999 som sa rozhodla prepojiť svoje zdravotnícke vzdelanie spolu s láskou k estetike a založila som svoj prvý salón krásy v Bratislave. Keďže som sa neustále snažila uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky svojich klientok a klientov, postupne sa salón krásy pretransformoval na kliniku, ktorá si vyrába svoju vlastnú skincare kozmetiku. Práve vďaka našim klientkám a klientom, ktorí sa nám neustále zdôverovali so svojimi inšpiratívnymi podnetmi, kožnými, či zdravotnými problémami, sme boli schopní prispôsobiť výber a komplexnosť našich služieb na mieru ich požiadavkám. Mojím cieľom je, aby ste sa u nás cítili maximálne príjemne a aby ste odchádzali nielen oddýchnutí, ale aj zdravší.
bottom of page