top of page

MICROBLADING OBOČIA

Metóda semipermanentného tetovania obočia

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Dokonale symetrické a definované obočie, ktoré zároveň pôsobí prirodzenie? Presne také vieme dosiahnuť prostredníctvom metódy microbladingu (vláskovania). Kozmetológ zvolí tvar obočia podľa morfológie tváre, vyberie farbu obočia, ktorá rešpektuje prirodzenú farbu vašich chĺpkov a odtieň pleti. Následne za pomoci sterilných micročepielok vykresľuje jednotlivé chĺpky, ktoré presne kopírujú prirodzený rast chĺpkov pre maximálne realistický výsledok.

INŠTRUKCIE A ODPORÚČANIA

Bezprostredne pred ošetrením by ste sa mali vyhýbať samoopaľovacím krémom, opaľovaniu, laserovým zákrokom a chemickému peelingu. Rovnako neodporúčame deň pred ošetrením konzumáciu kávy, alkoholu či energetických nápojov. Minimálne 14 dní pred tetovaním by malo byť ukončené užívanie antibiotík.

Po procedúre je odporúčané minimálne 7-10 dní chrániť ošetrované plochy pred slnečným žiarením a vyhýbať sa návštevám solária a sauny, kúpaniu v bazéne/mori, a obmedziť nadmernú fyzickú aktivitu a činnosti, pri ktorých sa môžete potiť. Osobitá pozornosť by mala byť venovaná osobnej hygiene a odličovaniu – miesto zákroku musí byť ošetrované so zvýšenou citlivosťou tak, aby prichádzalo do minimálneho kontaktu s vodou.

Po procedúre môže byť pokožka mierne začervenaná a na niektorých miestach sa môžu objaviť chrastičky. Chrastičky je dôležité nestrhávať, hrozí riziko vytvorenia jaziev.

ÚROVEŇ BOLESTI

I keď sa pri procedúre používajú lokálne anestetiká, tetovanie môže byť mierne bolestivé, záleží od prahu bolesti klienta.

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

 • pre tých, ktorí túžia po prirodzenom a symetrickom obočí

 • klienti, ktorých trápi vypadávanie chĺpkov, prípadne o chĺpky prišli kvôli zdravotným komplikáciám

PRE KOHO PROCEDÚRA NIE JE URČENÁ?

 • klienti trpiaci chronickými kožnými ochoreniami v mieste ošetrenia

 • klienti s akútnymi infekčnými procesmi a zápalmi (napr. herpes)

 • klienti s poruchami zrážanlivosti krvi

 • klienti s autoimúnnymi ochoreniami

 • klienti s nevyrovnaným diabetom

 • klienti s onkologickými ochoreniami

 • klienti s epilepsiou

 • tehotné a dojčiace klientky

 • klienti so seboroickou dermatitdou

 • pacienti so sklonom ku tvorbe keloidných jaziev

 • klienti s alergiami na ťažké kovy

Naši zamestnanci sú kvalifikovaní odborníci. Ak pri návšteve našej kliniky zistia, že váš zdravotný stav nie je vhodný na vykonanie vami objednanej procedúry, odporučia vám/vykonajú inú, vhodnejšiu procedúru.

KOĽKO PROCEDÚR JE POTREBNÝCH?

Po 3-4 týždňoch od tetovania je potrebné prísť na korekciu. Korekcia je dôležitou súčasťou procesu – po kompletnom zahojení obočia kozmetológ vidí, či je potrebné doplniť chýbajúce chĺpky, prípadne poupraviť farbu, hrúbku a tvar.

Microblading vydrží cca 12-18 mesiacov od korekcie. Výdrž je veľmi individuálna, závisí od typu a stavu pleti, rýchlosti metabolizmu, veku a životného štýlu. Mastná pleť rýchlejšie absorbuje farbu, preto u klientov s veľmi mastným typom pleti môže byť výdrž výrazne kratšia.

CENA

Microblading obočia (90 min.) 160 €

Kto sa o Vás postará?

Miriam Šafařová

Dizajn bez názvu (37)_edited.jpg

permanent make-up

"Keď si pre svoje umenie vyberieš to najkrajšie plátno, ženskú tvár."

Permanentný make-up vnímam ako umenie. Je pre mňa spojením vonkajšej krásy a vnútornej spokojnosti, budete odchádzať s vaším novým sebavedomím. Mojím cieľom je podčiarknuť krásu ženy a prispieť k jej spokojnosti neustále upraveným a súčasne prirodzeným vzhľadom.

Pedantnosť a zmysel pre detail pretavujem do celého procesu tvorby permanentného make-upu. Prácou ma sprevádzajú certifikované prístroje a materiály, ktoré garantujú bezpečnosť a spĺňajú najprísnejšie štandardy kvality. Môj individuálny prístup a detaily šité na mieru podčiarknu vašu jedinečnosť.

bottom of page