top of page

ODBEROVÝ BALÍČEK ALEX

Vyšetrenie potravinových, inhalačných a hmyzových alergií, 286 parametrov

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Trápi vás kýchanie, vodnatý výtok z nosa, pocity sťaženého dýchania, slzenie, kŕčovité bolesti brucha, či celková slabosť a únava? Ak ste aspoň na jeden príznak odpovedali áno, potom je pravdepodobné, že vás trápi potravinová, inhalačná alebo hmyzová alergia. Vo Facederme® vám vykonáme test na zistenie alergií, ktorý preveruje 117 alergénových extraktov a 178 molekulárnych alergénov.

Prostredníctvom multiplexnej in vitro metódy Allergy Explorer (ALEX) stanovíme v rámci jedného vyšetrenia celkové celkové IgE protilátky a špecifické IgE imunoglobíny proti 286 rekombinantným a natívnym molekulovým komponentom alergénov alebo ich extraktov. Test je presnejší ako klasická diagnostika alergií, nakoľko umožňuje určiť senzibilizačný profil pacienta, rozlíšiť primárne a skrížené alergie a odhadnúť závažnosť alergickej reakcie ako aj ďalší vývoj ochorenia.

Výsledky tiež napomáhajú k indikácií následnej liečby alergénovou imunoterapiou.

Test odhalí:

  • inhalačné alergie (peľ, prach, roztoče, kvasinky a plesne, zvieracie alergény a i.)

  • alergie na jed blanokrídleho hmyzu (včely, osy a i.)

  • potravinové alergie (ovocie a zelenina, vajcia, mlieko, pšeničná múka, sója, ryby, orechy a i.) 

  • alergia na latex

INŠTRUKCIE A ODPORÚČANIA

Na odber nemusíte prísť nalačno, avšak vyhnite tučným jedlám a alkoholu. V deň odberu nefajčite a dodržujte pitný režim (ideálne 1/4 litra vody pred odberom). Ak užívate lieky na riedenie krvi alebo máte nevoľnosť pri odbere, upozornite sestru.

Výsledky od nás obdržíte mailom, do 2 týždňov od vykonania odberu. 

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

  • vhodná pre každého, kto trpí kýchaním, častými nádchami, kašľom, zhoršeným dýchaním, svrbením, opuchmi kože, zvracaním, hnačkami či ekzémami

CENA

BALÍČEK ALEX - 370 €

Kto sa o Vás postará?

Viera Ondríková

Viera Ondríková

Majiteľka a dermatokozmezička

V roku 1999 som sa rozhodla prepojiť svoje zdravotnícke vzdelanie spolu s láskou k estetike a založila som svoj prvý salón krásy v Bratislave. Keďže som sa neustále snažila uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky svojich klientok a klientov, postupne sa salón krásy pretransformoval na kliniku, ktorá si vyrába svoju vlastnú skincare kozmetiku. Práve vďaka našim klientkám a klientom, ktorí sa nám neustále zdôverovali so svojimi inšpiratívnymi podnetmi, kožnými, či zdravotnými problémami, sme boli schopní prispôsobiť výber a komplexnosť našich služieb na mieru ich požiadavkám. Mojím cieľom je, aby ste sa u nás cítili maximálne príjemne a aby ste odchádzali nielen oddýchnutí, ale aj zdravší.
bottom of page