top of page

Odberová balíček FOX

Vyšetrenie potravinových intolerancií, 283 parametrov

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Na rozdiel od potravinovej alergie, ktorá je okamžitou reakciou imunitného systému a štandardne sa prejaví do maximálne 2 hodín, potravinová intolerancia sa môže dostaviť až po niekoľkých dňoch. Keďže sú príznaky intolerancie oneskorené, niekedy môže byť náročné identifikovať konkrétne potraviny, ktoré ich spôsobujú. 

Intolerancia síce priamo neohrozuje život človeka, môže však výrazne znížiť jeho kvalitu. Môže sa prejavovať vo forme plynatosti, zápchy, hnačky, zvracaním, nadváhou/podváhou, syndrómom dráždivého čreva, ale tiež bolesťami hlavy a kožnými prejavmi ako akné a svrbenie. Medzi ďalšie sprevádzajúce komplikácie patrí chronická únava, nespavosť, bolesť kĺbov či psychické problémy.

Vo Facederme vám vykonáme test na zistenie potravinových intolerancií, ktorý stanovuje protilátky proti 283 potravinovým alergénom. Vyšetrenie realizujeme odberom venóznej (žilovej) krvi.

INŠTRUKCIE A ODPORÚČANIA

Klient od nás dostane súhrnnú správu, kde nájde informácie k 283 alergénom.  Ak sa preukáže intolerancia na vybrané potraviny, odporúčame si nastaviť jedálničiek tak, aby ste aspoň 3 mesiace tieto potraviny nekonzumovali. Počas tohto obdobia by sa príznaky intolerancie mali postupne vytratiť.

Na odber nemusíte prísť nalačno, avšak vyhnite tučným jedlám a alkoholu. V deň odberu nefajčite a dodržujte pitný režim (ideálne 1/4 litra vody pred odberom). Ak užívate lieky na riedenie krvi alebo máte nevoľnosť pri odbere, upozornite sestru.

Výsledky od nás obdržíte mailom, do 2 týždňov od vykonania odberu.

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

  • vhodná pre každého, kto po konzumácii určitých potravín na sebe pozoruje zažívacie/dýchacie ťažkosti, kožné problémy, bolesti hlavy, opuchy či celkovú únavu

CENA

BALÍČEK FOX - 350 €

Kto sa o Vás postará?

Viera Ondríková

Viera Ondríková

Majiteľka a dermatokozmezička

V roku 1999 som sa rozhodla prepojiť svoje zdravotnícke vzdelanie spolu s láskou k estetike a založila som svoj prvý salón krásy v Bratislave. Keďže som sa neustále snažila uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky svojich klientok a klientov, postupne sa salón krásy pretransformoval na kliniku, ktorá si vyrába svoju vlastnú skincare kozmetiku. Práve vďaka našim klientkám a klientom, ktorí sa nám neustále zdôverovali so svojimi inšpiratívnymi podnetmi, kožnými, či zdravotnými problémami, sme boli schopní prispôsobiť výber a komplexnosť našich služieb na mieru ich požiadavkám. Mojím cieľom je, aby ste sa u nás cítili maximálne príjemne a aby ste odchádzali nielen oddýchnutí, ale aj zdravší.
bottom of page