top of page

ODSTRAŇOVANIE CIEVOK

Odstránenie vaskulárnych nedokonalostí intenzívnym pulzným svetlom

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Cievne lézie sú najčastejšie spôsobené genetickými predispozíciami (dedične znížená elasticita cievnych stien), avšak často vznikajú ako následok dlhodobej expozície slnečnému žiareniu, vystavovania prudkým zmenám teplôt či nesprávnym životným štýlom. Rozšírené a popraskané cievky ošetrujeme laserovým svetlom, ktoré sa dostane pod povrch kože a prehrieva ošetrovanú cievku natoľko, až sa rozpadne. Cievky sa následne vstrebávajú do organizmu, absorpcia môže trvať niekoľko dní. Laserom dokážeme ošetriť cievky do priemeru 4 mm, pri väčšom priemere je potrebný chirurgický zákrok.

 

INŠTRUKCIE A ODPORÚČANIA

Pred ošetrením by ste sa mali vyhýbať samoopaľovacím krémom a opaľovaniu po dobu minimálne 2 týždňov. Je potrebné vysadiť užívanie aj lokálnu aplikáciu retinoidov minimálne 6 mesiacov pred ošetrením.

Po procedúre je odporúčané minimálne 30 dní chrániť ošetrované plochy pred slnečným žiarením a vyhýbať sa soláriu. Takisto je dôležité obmedziť akékoľvek aktivity, ktoré podporujú prekrvenie (návšteva sauny, horúci kúpeľ, intenzívna športová činnosť, konzumácia kofeínových nápojov a alkoholu).

ÚROVEŇ BOLESTI

Ošetrenie je neinvazívne. Klient môže pociťovať jemný odtok, ľahké pálenie a začervenanie, ktoré však vymizne v priebehu niekoľkých minút až hodín.

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

  • pre klientov s rozšírenými cievkami a metličkovými žilkami

PRE KOHO PROCEDÚRA NIE JE URČENÁ?

  • klienti trpiaci chronickými kožnými ochoreniami v mieste ošetrenia

  • klienti s akútnymi infekčnými procesmi a zápalmi (zapálené akné, aktívny herpes)

  • klienti s onkologickými ochoreniami

  • klienti s epilepsiou

  • tehotné a dojčiace klientky

  • laser nie je možné aplikovať na miesta s materskými znamienkami, tetovaním či permanentným make-upom

Naši zamestnanci sú kvalifikovaní odborníci. Ak pri návšteve našej kliniky zistia, že váš zdravotný stav nie je vhodný na vykonanie vami objednanej procedúry, odporučia vám/vykonajú inú, vhodnejšiu procedúru.

KOĽKO PROCEDÚR JE POTREBNÝCH?

Ošetrenie je odporúčané absolvovať 1x za 14-21 dní, potrebných je 3 až 5 opakovaní. Individuálna liečba bude nastavená po osobnej konzultácii na našej klinike.

CENA

Líca (30 min.) 20 €

Pery (30 min.) 20 €

Nos, čelo (30 min.) 20 €


S ČÍM MÔŽETE PROCEDÚRU KOMBINOVAŤ?

Všetky Facederma procedúry okrem mikrodermabrázie

Kto sa o Vás postará?

Viera Ondríková

Viera Ondríkova

Majiteľka a dermatokozmezička

V roku 1999 som sa rozhodla prepojiť svoje zdravotnícke vzdelanie spolu s láskou k estetike a založila som svoj prvý salón krásy v Bratislave. Keďže som sa neustále snažila uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky svojich klientok a klientov, postupne sa salón krásy pretransformoval na kliniku, ktorá si vyrába svoju vlastnú skincare kozmetiku. Práve vďaka našim klientkám a klientom, ktorí sa nám neustále zdôverovali so svojimi inšpiratívnymi podnetmi, kožnými, či zdravotnými problémami, sme boli schopní prispôsobiť výber a komplexnosť našich služieb na mieru ich požiadavkám. Mojím cieľom je, aby ste sa u nás cítili maximálne príjemne a aby ste odchádzali nielen oddýchnutí, ale aj zdravší.
bottom of page