top of page

Suché ihly

Miniinvazívna terapia zameraná na obnovu dysfunkcie mäkkých tkanív

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Spúšťové body, inak nazývané trigger pointy, sú pouzlené, prekrížené alebo stiahnuté svalové vlákna, ktoré sa na tele prejavujú ako tvrdé bolestivé hrčky. Vznikajú následkom preťaženia, poranenia svalov, hormonálnych porúch, stresu alebo nedostatkom vitamínov. Môžu vyvolávať nielen lokálnu, ale aj prenesenú bolesť.

Keďže sa trigger pointy nedajú jednoducho rozmasírovať, najúčinnejšou metódou na ich odstránenie sú práve suché ihly. Vpichnutie tenkej sterilizovanej ihly do svalového uzlíka spôsobí kontrakciu (svalový zášklb, alebo jemný kŕč). Telo spustí akútnu zápalovú reakciu, zvýši sa prietok krvi a živín do postihnutej oblasti a začne sa zrýchlený regeneračný proces. Po zapichnutí ihly dochádza k okamžitému zmierneniu bolesti a uvoľneniu napätia v svale. Ak je však bolesť chronická, analgetický účinok sa dostaví až po pravidelnom opakovaní procedúry.

Pred a po aplikácii ihly je postihnutá oblasť rozmasírovaná.

ÚROVEŇ BOLESTI

Klienti vo všeobecnosti neuvádzajú bolesť pri vpichu ihly, častokrát nevedia, kedy je ihla aplikovaná. I keď samotný vpich nie je bolestivý, môžete pociťovať jemné mravčenie či pálenie vo vzdialenejšej, referenčnej časti tela (napr. terapeut aplikuje ihlu na lopatku, ale bolesť bude vyžarovať do ramena alebo končekov prstov).

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

  • pri bolesti chrbta, ramenného kĺbu, krčnej chrbtice, krížov, bedrových kĺbov a kolien

  • pri bolesti hlavy

  • pri stuhnutom šijovom svalstve, opuchoch pri zlomeninách a vyvrtnutiach, karpálnom tuneli

  • pri úponových bolestiach (tenisovom/golfovom lakti)

  • pri pätových ostrohoch či bolestiach achillovej šľachy

PRE KOHO PROCEDÚRA NIE JE URČENÁ?

  • pri horúčkach, infekčných a akútnych zápalových ochoreniach 

  • klienti s hnisavými kožnými ochoreniami a popáleninami

  • akútne žilové ochorenia

Naši zamestnanci sú kvalifikovaní odborníci. Ak pri návšteve našej kliniky zistia, že váš zdravotný stav nie je vhodný na vykonanie vami objednanej procedúry, odporučia vám/vykonajú inú, vhodnejšiu procedúru.

KOĽKO PROCEDÚR JE POTREBNÝCH?

Ošetrenie je odporúčané absolvovať 1x za 7 dní. Individuálna liečba bude nastavená po osobnej konzultácii na našej klinike.

CENA
Suché ihly (40 min) 60 €

S ČÍM MÔŽETE PROCEDÚRU KOMBINOVAŤ?

Všetky Facederma procedúry

Kto sa o Vás postará?

Milan Neštický

Milan Neštický

masér

Vo svojej dlhoročnej praxi využívam kombinácie 16-tich masérskych techník, vrátane myofasciálnej, hĺbkovej, reflexnej a meridiánovej masáže, neinvazívnej chiropraxie, ruských kombinovaných techník, rolfingu, či Dornovej metódy. Podľa individuálneho stavu klienta zvolím vhodnú kombináciu techník pre odstránenie bolesti, uvoľnenie napätia v tkanivách a svaloch, zlepšenie kĺbovej pohyblivosti či podporu vstrebávania opuchov a výronov, uvoľnenie stuhnutosti svalov pri „seknití“ a zároveň rozpohybovanie postihnutej oblasti. Pri spazmatických svaloch pôsobím tlakom na presný spúšťací bod v svale, čo môže byť spočiatku bolestivé, ale veľmi účinné pri jeho odstránení. Preto moje masáže sú skôr intenzívnejšie, avšak účinné. Samozrejme s Vami budem počas masáže komunikovať a voliť intenzitu, ktorá je znesiteľná. Budem sa na Vás tešiť :)

bottom of page