top of page

KINEZIOLOGICKÉ TEJPOVANIE

Doplnková terapeutická metóda pre zmiernenie napätia svalov

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Kineziologický tejp je elastická páska s lekárskym akrylátovým lepidlom na jednej strane, vyrobená z patentovanej zmesi bavlny. Tejp je tkaný tak, aby sa svojimi vlastnosťami čo najviac podobal na kožu. Tejp sa po prilepení na telo mierne zmrští, čím vytvorí mikroskopický priestor medzi podkožnými tkanivami a kožou. Toto podvihnutie zabezpečuje, že sa zmenšuje tlak na receptory bolesti. Zároveň sa do medzitkanivového priestoru zvýši prietok krvi a lymfy, čo má za následok uchýlenie regenerácie, zmiernenie opuchu a utlmenie pocitu bolesti.

Tejpy podporujú hojenie, sú vhodné pri stuhnutých svaloch, preťažení tela, bolestiach kĺbov, zápaloch šliach, pri deformácii prstov a nôh (vybočený palec, plochá noha) a iných.

ÚROVEŇ BOLESTI

Procedúra je bezbolestná.

PRE KOHO JE PROCEDÚRA URČENÁ?

  • pri bolesti chrbta, ramenného kĺbu, krčnej chrbtice, krížov a kolien

  • pri chronickej bolesti kĺbov a šliach

  • pri zápaloch mäkkých tkanív

  • pri stuhnutom šijovom svalstve, tenisovom/golfovom lakti, opuchoch pri zlomeninách a vyvrtnutiach, karpálnom tuneli, plochej nohe

  • vhodná ako prevencia pred úrazmi a preťažením, obnovu svalovej koordinácie

PRE KOHO PROCEDÚRA NIE JE URČENÁ?

  • pri horúčkach, infekčných a akútnych zápalových ochoreniach 

  • klienti s hnisavými kožnými ochoreniami a popáleninami

  • akútne žilové ochorenia

  • klienti s materskými znamienkami v mieste bolesti

Naši zamestnanci sú kvalifikovaní odborníci. Ak pri návšteve našej kliniky zistia, že váš zdravotný stav nie je vhodný na vykonanie vami objednanej procedúry, odporučia vám/vykonajú inú, vhodnejšiu procedúru.

KOĽKO PROCEDÚR JE POTREBNÝCH?

Individuálna liečba bude nastavená po osobnej konzultácii na našej klinike.

CENA

Tejpovanie 25 € 

S ČÍM MÔŽETE PROCEDÚRU KOMBINOVAŤ?

Všetky Facederma procedúry.

Kto sa o Vás postará?

Milan Neštický

Milan Neštický

masér

Vo svojej dlhoročnej praxi využívam kombinácie 16-tich masérskych techník, vrátane myofasciálnej, hĺbkovej, reflexnej a meridiánovej masáže, neinvazívnej chiropraxie, ruských kombinovaných techník, rolfingu, či Dornovej metódy. Podľa individuálneho stavu klienta zvolím vhodnú kombináciu techník pre odstránenie bolesti, uvoľnenie napätia v tkanivách a svaloch, zlepšenie kĺbovej pohyblivosti či podporu vstrebávania opuchov a výronov, uvoľnenie stuhnutosti svalov pri „seknití“ a zároveň rozpohybovanie postihnutej oblasti. Pri spazmatických svaloch pôsobím tlakom na presný spúšťací bod v svale, čo môže byť spočiatku bolestivé, ale veľmi účinné pri jeho odstránení. Preto moje masáže sú skôr intenzívnejšie, avšak účinné. Samozrejme s Vami budem počas masáže komunikovať a voliť intenzitu, ktorá je znesiteľná. Budem sa na Vás tešiť :)

bottom of page